a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
ZORLU MAÇ BERABERE BİTTİ

Süper lig temsilcimiz 1955 Batman Belediyespor Erkek Hentbol takımımız, ligde konuk ettiği lider Selkaspor ile berabere kaldı.

 

Türkiye Hentbol Federasyonu Erkekler Süper Lig 9. Hafta karşılaşmasında Lider Selkaspor’u konuk eden 1955 Batman Belediyespor Erkek Hentbol takımı, namağlup selkaspor ile çekişmeli bir mücadele sergiledi.

 

19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda oynanan mücadeleyi Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Belediye Başkan Yardımcıları Doç. Dr. H. Murat Şahin ve Sabri Aydın ile çok sayıda spor sever heyecanla takip etti.  

 

‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla maça tekerlekli sandalye ve ‘Sevgi her engeli aşar’ yazılı Afişle çıkan 1955 Batman Belediyespor Erkek Hentbol takımımız engelliler yaşadığı sorunlara dikkat çekti.

 

Maçın büyük bölümünü önde götüren Hentbol takımımız ilk yarıyı 17-16 önde bitirdi. Heyecan dozu yüksek maçta bol çekişme ve kıran kırana geçti. Temponun hiç eksik olmadığı mücadele Erkek Hentbol takımımız zorlu rakibi Selkaspor ile 31-31 berabere kaldı. Erkek hentbol takımımız aldığı bu sonuçla ligde puanını 13’e yükseltirken 3. Sıradaki yerini korudu.