GÜZEL BİR YAZ İÇİN EKİPLERİMİZ GECE GÜNDÜZ SAHADA

Belediyemiz, vatandaşlarımızın daha rahat ve huzurlu bir yaz mevsimi geçirmesine imkân sağlamak amacıyla sinek ve sivrisinekle mücadelede ilaçlama çalışmalarına şimdiden başladı.

Batman kent merkezinde yılın 365 günü hazırladığı program çerçevesinde ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdüren Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, mahalle aralarında mevsimsel koşulları göz önüne bulundurarak sinek, sivrisinek ve larva ile mücadelede ilaçlama çalışmalarına ağırlık veriyor. 

Özellikle İluh Deresi, sulak alanlar, sulak bodrumlar, rögar (kanalizasyon) ve dere yataklarında kışlak mücadelesi kapsamında ilaçlama çalışması gerçekleştiren ekiplerimiz dumanlama sistemiyle larvaların yumurtlama, pupa ve ergin sivrisinek haline dönüşümünü engellemek amacıyla ilaçlama çalışması yürütüyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların Belediyemizin Alo 153 Beyaz Masa birimine şikâyet ve taleplerini bildirmeleri halinde ilaçlama ekiplerinin istenilen bölgelere yönlendirileceğini hatırlattı. 

  • 6.03.2021
  • Bu içerik 199 defa okundu