Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Özel Güvenlik Personeli için Belediye Personel A.Ş. ile Özel Güvenlik ve Koruma İşçileri Sendikası (Öz Güven-Sen) arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.


21 Eylül 2020 ve 20 Eylül 2023 arasını kapsayacak olan 3 yıllık sözleşmeyi Valimiz Hulusi Şahin ve Öz Güven-Sen temsilcileri imzaladı.


Belediye Başkanlığı makamında imzalanan toplu iş sözleşme töreninde Valimiz Hulusi Şahin’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Yürük, Ali Osman Bilgili, Personel Eğitim Müdürü ile Sendika temsilcileri hazır bulundu.


Batman Belediyesi ve Öz Güven Sen arasında yapılan sözleşme ile 257 güvenlik personelinin mali kazanç, sosyal haklar dahil olmak üzere günlük yevmiye miktarları 120 TL’ye eşitlendi.


İmza töreninde konuşan Valimiz Hulusi Şahin, “İmzalanan sözleşme ile mali kazanç, sosyal haklar dahil olmak üzere toplamda yaklaşık yüzde 20’ye yakın zam yapılmış oldu. Belediye Güvenlik Personeline ilk defa sendika hizmetini biz sunduk. Sendikal haklarla kendilerini koruma altında hissederler ve güven içinde olurlar.  Personel maaşları arasında dengesizlikler vardı onu da biz düzelttik ve bir düzen getirdik. Personelin haklarını gözetiyoruz. Maaşları, ikramiyeleri bir gün bile aksatmadan ödüyoruz” dedi. 


  • 26.01.2021
  • Bu içerik 650 defa okundu