Valimiz Hulusi Şahin'in, Covit-19 pandemisi ile mücadele kapsamında yaptığı esnaf ziyaretlerinde "Halkın sağlığını korumak birinci önceliğimiz ve her şeyin üzerindedir" talimatı üzerine Zabıta ekiplerimizin Batman kent genelinde gerçekleştirdiği sıkı denetimler amacına ulaşıyor.
Covid-19 denetimleri kapsamında  gıda imalat ve satış yerleri ile fırınlarda eş zamanlı ani denetim gerçekleştiren Belediyemiz Zabıtası, daha önce uyardığı ve cezai işlem uyguladığı işyerlerinde eksikliklerin giderilip, giderilmediği ile ilgili yaptığı kontrollerde  işyerlerinin eksikliklerini tamamladığı ve denetimlerin de amacına ulaştığı belirtildi.
Maske, mesafe ve hijyen kuralının yanı sıra satışa sunulan ürünlerin son kullanma tarihleri ve ekmeklerdeki gramaj miktarları da denetlendi.
Batman kent genelinde 12 ekip ve 48 personel ile yapılan market ve fırın denetimlerinde işyeri sahipleri ve çalışanlarının maske, mesafe ve hijyen kuralına uyduğu belirtilirken, yapılan denetimlerle gıda üretim ve satışı yapılan işyerleri ve fırınlarda halk sağlığını olumsuz etkileyebilecek unsurların önüne geçildiği kaydedildi.

  • 4.03.2021
  • Bu içerik 452 defa okundu